Кількість
|
Вартість
|
||
|
Більшість спортсменів під час інтенсивних тренувань піддають свої ноги високому навантаженню. Через це їм досить легко отримати пошкодження гомілкостопу, а процес відновлення здатний розтягнутися аж до декількох місяців. Щоб не розгубити фізичну форму і набагато швидше знову розпочати заняття, вони використовують бандажі для ніг. Також дані вироби застосовуються багатьма як профілактичний захід від можливих пошкоджень. Які особливості мають ці бандажі і на які категорії діляться?
Чим бандаж відрізняється від гіпсу?
Бандаж для ноги є носком, який надійно фіксується на гомілки, залишаючи при цьому п'яту і пальці відкритими. Він виготовляється з еластичних матеріалів певної жорсткості, а також може містити додаткові елементи, які обмежують рух.
Від гіпсу виріб відрізняється більш простою експлуатацією. Бандаж легко надіти, а потім легко і зняти. Якщо в гіпсі шкіра часто пріє, а людина відчуває свербіж і печіння, то ортез не залишає якихось неприємних відчуттів. Більш того, деякі моделі мають зігріваючий ефект, що знижує рівень болю в процесі відновлення від травми. Бандаж набагато тонший за гіпс, і людина навіть може одягнути на нього взуття. Це суттєво збільшує спектр можливостей та дозволяє з більшою легкістю вибратися з дому за потреби. Особливо це актуально в зимову та дощову погоду.
Коли необхідний бандаж
Ортез для ніг необхідний у таких випадках:
-
при профілактиці травм;
-
у процесі відновлення від вивиху;
-
при переломі стопи;
-
при розвитку артрозу та інших хронічних захворювань;
-
під час розтягування чи розриву зв'язок;
-
при сильних забитих місцях.
Залежно від області застосування, бандаж має унікальну конструкцію, що містить додаткові елементи. Це з тим, що у певних випадках необхідна різна ступінь фіксації.
Протипоказання
Не кожна людина може користуватися бандажом. Виріб має ряд протипоказань:
-
захворювання вен та судин;
-
шкірні захворювання;
-
наявність відкритих ран та переломів.
У цих випадках установка ортезу лише посилить ситуацію, оскільки заборонено закривати поверхню шкіри на довгий час. І якщо людина зіткнулася з подібними неприємними наслідками, їй слід проконсультуватися з лікарем. Кваліфікований фахівець підкаже, як вчинити у подібній ситуації.
Правила застосування та догляду
У разі важких травм лікар зобов'язаний розповісти про те, як правильно стежити і доглядати ногою і бандажем. Однак якщо людина надягає її лише під час тренувань та на певний період часу у профілактичних цілях, то їй підійдуть загальні правила з експлуатації.
-
Надягати ортез потрібно в сидячому положенні, робити це слід на бавовняну шкарпетку.
-
При використанні бандажа з профілактичною метою не можна відразу одягати його на тривалий період часу. Перші дні краще обмежитися однією годиною, щоб нога звикла до нього. Поступово цей час слід збільшувати.
-
Безперервно носити бандаж можна лише протягом шести годин. Після цього його слід зняти і дозволити стопі відпочити. Не зайвим буде сполоснути її в теплій воді, обробити антисептиком і помасажувати кілька хвилин: так поліпшується кровообіг.
-
Після тривалого носіння бандаж потрібно прати у теплій воді, використовуючи мило. Після цього його потрібно добре просушити.
-
Якщо тканинна поверхня поступово почала протиратися і рватися, слід якнайшвидше придбати новий бандаж. Справа в тому, що в процесі зношування деякі деталі можуть поступово зміщуватися щодо свого правильного розташування. У результаті це призведе до того, що суглоби, які повинні залишатися нерухомими, теж будуть йти убік. Через це після відновлення від травми можуть виникнути небажані наслідки та ускладнення.
Дотримуючись цих правил експлуатації користувач продовжить термін служби ортезу, а також відтворить для себе максимально комфортні умови при відновленні від травм або профілактики захворювань.
Класифікація бандажів за рівнем фіксації
За рівнем фіксації бандажі поділяються на такі типи:
-
Середня фіксація. Конструкція складається з еластичної тканини, яка надійно фіксує необхідні ділянки тіла у правильному положенні. Найчастіше застосовується при вивихах та розтягуванні зв'язок. Також може використовуватись у профілактичних цілях.
-
Сильна фіксація. Такі бандажі містять додаткові ребра жорсткості, що істотно обмежують рухливість. Використовуються при лікуванні травм легкої та середньої тяжкості. Якщо ортез потрібно розмістити на коліні, то використовуються додаткові гелеві кільця.
-
Максимальна фіксація. У конструкції містяться металеві вставки, які повністю знерухомлюють кінцівку. Використовуються при серйозних травмах та після операційного втручання. Бандаж є незамінним засобом у тих ситуаціях, коли стопа повинна бути у повному спокої тривалий період часу.
При виборі ортезу потрібно враховувати наведені вище нюанси. Лікар зобов'язаний оглянути місце травми та поставити правильний діагноз. Від нього безпосередньо залежатиме, який бандаж буде найбільш підходящим до використання.
Щоб придбати якісний бандаж, слід відвідати магазин Underline. Тут продається велика кількість різних ортезів за вигідними цінами. Ознайомившись з асортиментом, клієнт гарантовано підбере відповідну модель, після чого зможе набагато швидше відновитись від травм або провести профілактику від виникнення різних хвороб або подальших пошкоджень. Асортимент магазину регулярно оновлюється, що гарантує покупцям найкращі умови. А завдяки простому та зрозумілому дизайну оформити замовлення зможе абсолютно будь-яке.